Mitatek Elektronik

 Meets dreams with technology!

nof-carousel-nav-right-dk

ERC6020 Çift Seri Port Ethernet Çevirici

ERC6020 Çift Port Ethernet Seri Çevirici
  • Genel

    İki port seri ethernet Çevirici / Dönüştürücü

    ERC6020 seri cihaz sunucusu(device server), çift seri portlu seri ethernet çeviricidir. Çift seri portu sayesinde fazladan ethernet kablosu kullanılmasına gerek kalmadığından, sistem performansı ve maliyeti olumlu etkilenir.Herhangi bir seri portu (ister RS485 ister RS232) bilgisayar ağına (network) bağlayıp, ağ üzerinden izlemeye ve kontrol etmeye imkan verir.Bu sayede cihazın yanında bir PC bulundurmak gereği ortadan kalkar. ERC6020'yi kullanarak iletişim mesafesi sorununu da çözmek mümkünür. RS232 ya da RS485 iletişim sınırlı olurken, günümüz ethernet yapısı ile internet üzerinden de takip ve izleme yapmak mümkün olmaktadır. Endüstride mevcut olan enerji analizörü, kesintisiz güç kaynağı, sayaç, kompresör,vs gibi cihazlar mesafe sınırsız olarak okunur hale gelir.

    Ağ bağlantısı , TCP/IP protokolü ile gerçeklenir, hem client hem de server olarak ayarlanabilir. Ayrıca, bir IP adresi yerine, isim de verilerek cihaza erişilebilir (NetBIOS özelliği).

  • Özellikler
  • Uygulama
  • Dökümanlar

Copyright 2002-2019 Mitatek Elektronik Tasarım Müh. San. ve Tic. Ltd. Şti.  Tüm hakları saklıdır. Alıntı,kopyalama yapılamaz. v5.1m