Mitatek Elektronik

 Meets dreams with technology!

nof-carousel-nav-right-dk

GRC3010 Akıllı GSM/GPRS/EDGE/3G Modem

GRC3010 GPRS EDGE 3G Akıllı GSM Modem
 • Genel

  SIM Kartlı GPRS EDGE 3G GSM Akıllı  Modem

  GRC3010, SIM kart takılabilen, GSM servis sağlayıcı üzerinden(GPRS,EDGE,3G hizmeti kapsamında), otomasyon, endüstriyel kontrol , telemetri, IoT uygulamalarında, hazır iletişim çözümü olarak kullanılan akıllı modemdir. Uzaktan izleme, telemetri, makinadan makinaya haberleşme uygulamalarında, uzak mesafe kablosuz iletişim ihtiyaçlarını tam olarak karşılar.

  3G özelliği sayesinde(sipariş opsiyonludur), GSM sinyallerinin 2G olarak çalışmadığı ortamlarda ve uygulamalarda kullanılabilir. 3G bağlantısında, sistemin izin verdiği GPRS/EDGE ya da 3G data hızından birisi ile bağlanabilir. 3G yapısı, HSPDA+ olarak 21 Mbps olarak haberleşmektedir.

  Digital-Analog girişlere ve Digital çıkışlara sahip olması dolayısı ile uzaktan açma-kapama-seviye izleme,vs gibi uygulamalar için de bütünleşik bir çözüm sunmaktadır.Bu giriş çıkış kontrolü ve izleme uygulaması SMS üzerinden de yapılabilir.

  Ürünümüzle birlikte gelen Sanal Seri Port uygulaması sayesinde, mevcut yazılımların değiştirilmesine gerek kalmamaktadır. Seri Porttan haberleşen sistem yapısı aynen korunarak, uzak ya da mobil hale getirilebilir.

  Üzerindeki dijital giriş-çıkışlar(digital IO) ve analog(1x 4-20mA ve 1x 0-10V) girişlerle endüstriyel uygulamalarda, 0-10V  sensör okuma ve kontak izleme, çıkış kontrolü,vs yapılabilir. Bu giriş-çıkış ve analog giriş uygulamaları Modbus protokolü ile gerçeklenebilir.

  İki GRC3010 cihazı, birbirleri ile konuşarak , Giriş Çıkış uzatımı da yapabilir, böylelikle merkezde bir yazılım ihtiyacı kalmadan, sulama sistemi ya da enerji kesilmesinde jeneratör aktif hale getirilmesi uygulamasında büyük kolaylık sağlamaktadır.

  Dahili Elektrik Sayaç Okuma özelliği sayesinde (IEC61107 protokolü-IEC 602056-21 olarak değişmiştir) standart elektrik sayaçlarını okuma uygulamalarını çok rahatlıkla devreye alabilirsiniz.

   

 • Özellikler
 • Uygulama
 • Dökümanlar

Copyright 2002-2019 Mitatek Elektronik Tasarım Müh. San. ve Tic. Ltd. Şti.  Tüm hakları saklıdır. Alıntı,kopyalama yapılamaz. v5.1m