Mitatek Elektronik

 Meets dreams with technology!

nof-carousel-nav-right-dk

GRC3200 Akıllı Modem/Gateway

GRC3010 GPRS EDGE 3G Akıllı GSM Modem
 • Genel

  SIM Kartlı GPRS EDGE 3G LTE GSM Gateway + PLC

  GRC3200(R), SIM kart takılabilen, GSM servis sağlayıcı üzerinden(GPRS,EDGE,3G hizmeti kapsamında), otomasyon, endüstriyel kontrol , telemetri, IoT uygulamalarında, hazır iletişim çözümü olarak kullanılan akıllı modemdir. Uzaktan izleme, telemetri, makinadan makinaya haberleşme uygulamalarında, uzak mesafe kablosuz iletişim ihtiyaçlarını tam olarak karşılar.

  Çift TCP/UDP portu bağlantı özelliği sayesinde, aynı anda iki farklı noktadan izleme ve kontrol yapılabilir.

  Günümüzde GSM data servisleri gelişmekte ve hızlanmaktadır.LTE üzerinden bağlanabilmesi, yeni sistemlere uyumluluk noktasında avantajlar getirmektedir. Bu özellik opsiyon olarak sunulmaktadır.

  3G özelliği sayesinde(sipariş opsiyonludur), GSM sinyallerinin 2G olarak çalışmadığı ortamlarda ve uygulamalarda kullanılabilir. 3G bağlantısında, sistemin izin verdiği GPRS/EDGE ya da 3G data hızından birisi ile bağlanabilir. 3G yapısı, HSPDA+ olarak 21 Mbps olarak haberleşmektedir.

  Digital-Analog girişlere ve Digital çıkışlara sahip olması dolayısı ile uzaktan açma-kapama-seviye izleme,vs gibi uygulamalar için de bütünleşik bir çözüm sunmaktadır.Bu giriş çıkış kontrolü ve izleme uygulaması SMS üzerinden de yapılabilir.

  Ürünümüzle birlikte gelen Sanal Seri Port uygulaması sayesinde, mevcut yazılımların değiştirilmesine gerek kalmamaktadır. Seri Porttan haberleşen sistem yapısı aynen korunarak, uzak ya da mobil hale getirilebilir.

  Üzerindeki dijital giriş-çıkışlar(digital IO) ve analog(1x 4-20mA ve 1x 0-10V) girişlerle endüstriyel uygulamalarda, 0-10V  sensör okuma ve kontak izleme, çıkış kontrolü,vs yapılabilir. Bu giriş-çıkış ve analog giriş uygulamaları Modbus protokolü ile gerçeklenebilir.

  Giriş-çıkışların uzaktan kontrolü ve okunması ile birlikte, PLC işlevleri sayesinde, uzak müdahale ve kontrol gerektirmeden, cihazın kendi başına giriş-çıkış-GSM işlevlerini yapabilmesini sağlaması mümkündür. Bu sayede, otomasyon ve uzaktan izleme, kontrol, IoT, makinalar arası iletişim uygulamalarının tek cihazda toplanması ile çok daha efektif ve düşük maliyetli  bir çözüm sağlanmaktadır.

  Giriş çıkışlarla ilgili olarak aynı zamanda, SMS kontrolü de bulunmaktadır. Cihazın girişlerindeki değişimi SMS olarak yollayabildiğiniz gibi, analog girişlere alarm değerleri vererek de bu değerlerin aşılması halinde SMS atılmasını sağlayabilirsiniz.

  Çıkışlar da, SMS üzerinden, uygun komutlar gönderilerek açılıp kapatılabilir ve dijital analog tüm girişlerin değerleri okunabilir.

  Gerçek zaman saati özelliği ile, bu SMS ve alarm bilgileri, gerçek zaman bilgisi ile ilgili numaralara gönderilir. Bu sayede, oluşan alarmların, değişimlerin tam zamanı tespit edilebilir. Gerçek zaman saati özellikleri, ayar arayüzünden açılıp kapatılabilir.

  İki GRC3200(R) cihazı, birbirleri ile konuşarak , Giriş Çıkış uzatımı da yapabilir, böylelikle merkezde bir yazılım ihtiyacı kalmadan, sulama sistemi ya da enerji kesilmesinde jeneratör aktif hale getirilmesi uygulamasında büyük kolaylık sağlamaktadır.
   

 • Özellikler
 • Uygulama
 • Dökümanlar

Copyright 2002-2019 Mitatek Elektronik Tasarım Müh. San. ve Tic. Ltd. Şti.  Tüm hakları saklıdır. Alıntı,kopyalama yapılamaz. v5.1m